خودتحریمی ها ریسک سرمایه گذاری خارجی را افزایش داد/تحریم‌ها مانع جدی ورود سرمایه‌ها به معدن است

99-295
فرود سرمایه خارجی در ایران در گرو مذاکره با آمریکا است/ با شیوه نامه جدید فولادی مخالفم
Tuesday, 2 February 2021
99-299
همه ماموریت‌های ممکن
Saturday, 6 February 2021

خودتحریمی ها ریسک سرمایه گذاری خارجی را افزایش داد/تحریم‌ها مانع جدی ورود سرمایه‌ها به معدن است

99-296

پایگاه خبری بیرونیت

۱۴ بهمن ۹۹

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: شرکت‌های معدنی و فلزی در تحریم هستند و اگر به ایران ورود پیدا کنند به دلیل تحریم‌های یک طرف آمریکا مشمول جریمه می‌شوند ضمن اینکه شرکت‌های خارجی فعال در بخش معدن باید مطمئن باشند حضورشان در نمایشگاه‌ها برای آنها دستاورد داشته باشد و منجر به سرمایه گذاری شود.

فریال مستوفی در گفت‌وگو با بیرونیت تصریح کرد: تحریم‌ها مانع جدی در مسیر ورود سرمایه‌های خارجی به بخش معدن است ضمن اینکه محدودیت‌های داخلی نیز عامل دومی است که مانع از ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور می‌شود.

مستوفی ادامه داد: با وجود محدودیت‌هایی همچون ازدیاد بخشنامه‌ها، قوانین دست و پاگیر، تورم و رشد نقدینگی و مسائلی از این دست که منجر به بی ثباتی شرایط اقتصادی شده است حتی شرکت‌های داخلی نیز برای سرمایه گذاری ریسک نمی‌کنند بنابراین این محدودیت‌های داخلی ریسک سرمایه گذاری برای شرکت‌های خارجی را نیز افزایش داده و باعث فرار سرمایه‌ها می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران عنوان کرد: مسئله اف ای تی اف صرفاً یکی از مواردی است که برای تسهیل ورود سرمایه‌های خارجی به کشور باید حل و فصل شود چون اف ای تی اف استاندارد بانکی جهانی است و حتی اگر تحریم‌های آمریکا هم نباشد نپیوستن به اف ای تی اف رابطه کشور ما را با سیستم بانکی دنیا قطع می‌کند.

 

لینک مصاحبه